Aldatma en geniş içtimai problemlerden biridir. Aldatan koca sadece partnerini değil, ilişkilerini de üzebilir. İlişkilerin aldığı hasarın tamirı devir ve sabır gerektirir. Aldatmanın ilişkiye etkisinden önce bu duruma neden olan sebeplere bakalım.
Aldatmanın Ruh bilimsel Sebepleri
Birmebzul neden aldatmaya usul harisabilir. Bu nedenler nispet eksikliği, farklı beklentiler, hileli davranışlar ve birlikteliğin davranışlevsizleşmesi olur. Hassaten, kişinin kendine bağlamlı olmayan sebeplerden dolayı aldatma eğilimi de olur.
Aldatmanın İşaretleri Nelerdir?
Partnerinizin aldatıp aldatmadığını anlayabilmenin kesin bir yolu yoktur. Ancak, partnerinizle ilgilenmediğini evet da sizi duymadığını başkalık ederseniz, üzüntü ve öfke gibi yoğun duygular evetşayabilirsiniz. Aldatmanın olası davranışaretleri arasında, partnerin döneminın kocaman bir kısmını iş yada ihvanı ile geçirmesi, telefonundaki mesajları gizleyebilmesi vb. Durumlar nüshalabilir.
Aldatmanın İlişkiye Etkileri
Aldatma, ilişkilerde kocaman bir felaket tesiri yaratabilir. Aldatılan partner güvensizlik, öfke ve imge kırıklığı gibi duygular evetşayabilir. Partnerin kendi kendine yahut bir danışmanla mevzuşarak bu duyguları ele alması ve pekâlâştirmesi gerekebilir. Aldatan koca affedilirse, temas midein elan salim bir ana oluşturabilmeleri midein baş başa çhileışmaları gerekebilir.
• Aldatan kişinin samimi bir şekilde pişman olması gerekmektedir.
• Aldatan koca, bu durumun evetşanmasına neden olan problemlerı ve sebepleri esrarkeşfetmek midein önlemler almalıdır.
• İlişkideki önemli noktalar kalıcı olarak gene tartışılmalı ve birbirleriyle paylaşılmalıdır.
Aldatmaya Karşı Ne Yapılabilir?
Bu tür bir durumun önüne geçmenin uslu yolu olmamakla baş başa, etkileyici adımlar atılabilir. İlişkiye valör verdiğinizi partnerinize kesin bir şekilde belli edebilirsiniz. İletişim kanallarını açıkça sara, partnerinizin duygularını anlamak midein devir kocaoğlanrabilirsiniz. Partnerinize karşı yapacağınız hareketler yardımıyla, onun aldattığı takdirde sizin canipınızdan çok şey kaybedeceğini kupkuru bir şekilde anlamasını sağlamlayabilirsiniz. Mevzuya karşı duyarlı evetğunuzu ve gerektiğinde bir çözüm bulabilmek midein hazır evetğunuzu partnerinize hissettirin.
Tip Özellikler
Are You Being Cheated On? Aldatan partnerin nite başkalık edilebileceğine dayalı bir rehberdir.
Counseling for Married Couples Uzmanlar tarafından destekleme aldıkları evli çiftlere yöneliktir.
Too Good to Leave, Too Bad to Stay: A Step-by-Step Guide to Help You Decide Whether to Stay In or Get Out of Your Relationship Bir ilişkiyi devam ettirip ettirmemeye hüküm vermenize yardımcı olacak bir kitaptır.

Aldatmaya Karşı Ne Yapılabilir?
Aldatma, bir ilişkiyi sonlandırmadan önce çiftlerin kocaman bir gözü tarafından evetşhatıralan bir durumdur. Aldatma, güvenin sağlamlanamadığı ilişkilerde ağır bir dert teşkil ederken, tersine güven duygusu sağlamlandığı durumlarda ise ilişkiyi ferlendirebilmektedir.
www.esercelik.av.tr, aldatmaya karşı hileınabilecek bazı önlemler hakkında bilgilendirme yapmaktadır. Bu önlemler, elan sağlamlıklı bir temas midein oldukça önemlidir. Öncelikle, aldatma davranışaretlerini tanılamamak gerekmektedir. Aldatma davranışaretleri arasında, eşinizin kalıcı olarak mesajlarını yahut telefonlarını kapatması, sinsice mevzuşmalar yapması, dostlarıyla sık sık buluşması gibi davranışlar arz almaktadır.
• Aldatmanın önüne yazılmak midein, eşinizle elan sık saat geçirmeye çhileışın.
• Kredi duygusunu arttırmak midein, dürüstlükten ayrılmayın.
• Aldatmaya neden olan problemlerı ele karşı ve çözmeye çhileışın.
Bir farklı önemli sınır ise, bir ilişkide aldatmanın dert haline gelmesi yerinde, terapi yahut danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak olacaktır. Bununla baş başa, ilişkide aldatmanın tekrar tekrar evetşanması yerinde, birlikteliğin sonlandırılması en sağlamlıklı hüküm olacaktır. Aldatmanın tekrar etmesi, ilişkideki güven duygusunu külliyen yok edebileceği gibi, karşı canipın ruh bilimsel sağlamlığına da olumsuz etki yapar.
Aldatmaya Karşı Önlemler Sebepleri
Etkin bildirişim kanalları çağ İletişim eksikliği
Uygunsuz davranışları ele karşı İlişkideki memnuniyetsizlik
Kredi duygusu sağlamlayın Özgüvensizlik

Kaynaklar:
çekişmeli boşanma
kiracı tahliye
boşanma avukatı
aldatma
avukat

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://fidanfidesatisi.name.tr/ https://yanginsondurucu.name.tr/ https://yereldernekler.name.tr/ https://robotsupurge.name.tr/ https://yakinkoruma.name.tr/ Heets
Puff Bar