İnsanlığın ilk yıllarından itibaren sağlam çok el bilgiye mazhar olmak kucakin çaba gösterilmiştir. Bilginin en esenlıklı ve en tabii yolu kesinlikli deneyimleyerek örenmek olmaktadır. Lakin günümüzde birkötü biliminin deneyim yolu ile öğrenilmesi hem mecburiyet hem de nispeten ağır olabilmektedir. Bilgelik Nedir? Zaman sağlam çok kişi yerında bilgiye mazhar olmak nispeten basitçe olmaktadır. Lakin ilk insanoğlu kucakin bu kondisyon hem basitçe değil hem de esenlıklı bir yolu olmamaktadır. Bilgiye vusul istediği insanoğluın iletiye gitmesine katkı sağlayan nispeten önemli bir kondisyon olmaktadır. Zaman sağlam çok kişi genel ağ mutavassıtlığı ile bilgiye ulaşabilmektedir. Lakin ilk insandan yola çıkılması gerekir ise ilk adam dünyaya ulaşınca barınma bilgisini edinir. Bu bilgiyi edinir iken ekseriya dış vasatın nispeten ağır olması nazar önünde bulunmaktadır. Bu nedenle sağlam çok el deneme ve yanılma yolunu bulmuşdolaşma.

Bu ilk adam çitnmayı bulduktan sonra ısırmak yemsin gerektiğini hissetmiştir. Bu batmak yenilmesi kucakin ne bitkilerin esenlıklı hangisinin mazarratı evetğu bilgisini gene deneyerek öğrenilmektir. Lakin bu öğrenmeler nispeten mecburiyet ve ağır yollar olarak bilinmektedir. İlk insanlıktan sonra kendi köy ve kendi şehirlerini oluşturan bireyler kucakin nispeten önemli bir şey ise tevakki olmaktadır. Bu korunmalar vahşi hayvanlar yan köylerin hücumsı şeklinde olabilmektedir. Bu nedenle silah konstrüksiyonının bilgisini edinmiştir. Devamında bireyler henüz esenlıklı bir yaşamın elde edilmesi kucakin bu defa maşa konstrüksiyonına ilk aşamaını atmıştır. Bu süreden sonra yeni bir kondisyon ortaya çıkmaktadır. Bu insanoğluın hayatlarını kolaylaştırmak kucakin en önemli şey olan kayıt konstrüksiyonı olmaktadır. Zaman insanlığın bu denli gelişmesi ve nispeten faik bir terbiye seviyesine varmasının temel nedeni bu kondisyon olmaktadır. Zaman sağlam çok kişinin aktif olarak kullandığı bilginin temeli esasta yılların birikimi şikelinde gelmektedir. Bu nedenle nispeten önemli ve nispeten ümranlıtir. Bilgelik Türleri ve Özellikleri Nelerdir? Zaman sağlam çok kişinin bilincinde olmadan kullandığı sağlam çok vukuf bulunmaktadır. Bu vukuf çeşitlerinin ilki ise gündelik vukuf olmaktadır. Gündelik vukuf henüz çok bireylerin günlük yaşamada kullandıkları bilgiler olmaktadır. Bu bilgiler sebebiyle birey günlük yaşamada neyin çın neyin yanlış evetğu demısında nispeten basitçe varabilmektedir. İkinci olan vukuf çeşidi ise fen vukuf olarak bilinmektedir. Bu model esasta biraz dada yaşamın kucakinden ve nispeten önemli bir vukuf olmaktadır.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://fidanfidesatisi.name.tr/ https://yanginsondurucu.name.tr/ https://yereldernekler.name.tr/ https://robotsupurge.name.tr/ https://yakinkoruma.name.tr/ Heets
Puff Bar